Home  /  SAUNA FIŃSKA

SAUNA FIŃSKA


sauna finskaRytuały saunowe Niezapomniane gorące doznania o wybranej nucie zapachowej z nacieraniem solą i apli-kacją oleju.Spragnionych wypoczynku spróbujemy zachęcić do korzystania z sauny fińskiej pokazując, jak wspaniale można w niej spędzać czas jednoczenie relaksując się, pielęgnując urodę i poprawiając zdrowie.

Sauna na dzień dobry
Cel: działanie odświeżająco-stymulująco-oczyszczające.
Temperatura: 75-80 stopni.
Przebieg rytuału: odpowiednio dobrana mieszanka zapachowa, zawierająca między innymi odświeżający zapach cytryny – pobudzi nas do życia. Ciepło sauny przyspieszy naszą relaksację oraz wzmoże działanie aromatów. Uzupełnieniem seansu jest podanie specjalnie dobranej herbaty, która najbardziej ze wszystkich napojów zniży temperaturę rozgrzanego w saunie ciała.

Rytuał lodowy
Cel: działanie rewitalizujace-pobudzajace.
Temperatura: 85-90 stopni.
Lód przynosi zapadające na długo w pamięć orzeźwienie. Działa stymulująco i energetyzująco. Idealnie skomponowana woń drzew iglastych. Przenosi uczest-nika rytuału pod górskie wodospady.

Sauna solna ,oddech pełną piersią
Cel: sauna ta wspaniale wpływa na nasze drogi oddechowe.
Temperatura: 70-75 stopni.
Przebieg rytuału: zastosowana solanka stanowi bardzo cenny produkt w profilaktyce schorzeń gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc. Jod powoduje rozrzedzenia zalegającego w nich śluzu Brom łagodzi podrażnienia i powoduje rozszerzanie oskrzeli ułatwiając tym samym oddychanie, Wapń i Magnez ułatwiają wchłanianie minerałów działając przy tym przeciwalergicznie i przeciwzapalnie. dodając do tego lepsze wchłanianie oraz relaksację i głębsze oddychanie, wynikające z działania sauny, osiągamy bardzo dobry efekt terapeutyczny. Przy kojących dźwiękach muzyki relaksacyjnej, w niezbyt wysokiej, jak na saunę, temperaturze oddajemy się relaksowi, głęboko oddychając. Po wyjściu z sauny i schłodzeniu się odpoczywamy zanurzając stopy w cebrze z wodą z solanką do kąpieli. Zabieg ten powoduje oczyszczenie organizmu z toksyn i produktów przemiany materii (mocznik, kwas moczowy i mlekowy, aceton czy kreatynina). Dodatkowo wchłaniane są minerały znajdujące się w solance. Odciążeniu ulega praca wątroby, nerek i innych organów wydalniczych, a pobudzony i wzmocniony zostaje układ odpornościowy, immunologiczny i hormonalny. Skóra zostaje dobrze nawilżona, wzrasta jej napięcie, ukrwienie i elastyczność.

Sauna na przeziębienie, wzmacniająca
Cel: działanie wspomagające w leczeniu objawów przeziębienia.
Temperatura: 85-95 stopni.
Przebieg rytuału: sauna dobrze nadaje się na powstrzymanie zaczynającego się przeziębienia. Jest doskonała jako środek profilaktyczny, uodparniający. Rytuał saunowy oparty jest między innymi na dużej ilości eukaliptusa. Jego zapach, wzmocniony temperaturą sauny, doskonale oczyszcza drogi oddechowe. Seans kończymy poddaniem się delikatnej mieszance aromatów stworzonych na bazie owoców. Po intensywnych inhalacjach w saunie zalecamy rozgrzewającą herbatę oraz porządny wypoczynek w łóżku.

Sauna na drogi oddechowe
Cel: udrożnienie dróg oddechowych.
Temperatura: 85-90 stopni.
Przebieg rytuału: podobnie jak sauna na przeziębienie dobrze nadaje się na powstrzymanie zaczynającego się przeziębienia. Ma ona jednak silniejsze działanie wykrztuśne. Do tego rytuału stosowana jest odpowiednia mieszanka zapachów z domieszką anyżu działającego wykrztuśnie. Po seansie sugerujemy rozgrzewającą herbatę malinową. Działanie malin powoduje wzmocnienie efektu mieszanki zapachowej i terapeutycznego zastosowania wysokiej temperatury w saunie.

Sauna dla dwojga
Cel: Romantyczne chwile, afrodyzjak.
Temperatura: 70-75 stopni.
Przebieg rytuału: ciepło sprzyja intymnym chwilom, a zastosowana mieszanka zapachowa wzmaga ukryte pragnienia. Dodatkiem może być delikatnie słyszalna muzyka dla dwojga. Po saunie taca ze świeżymi owocami pobudzi organizm i uzupełni minerały. Sauna po nartachCel: działanie oczyszczająco-rozgrzewająco-regenerujące. Temperatura: 80-85 stopni. Przebieg rytuału: odpowiednio dobrane zapachy rozgrzeją nasze ciało i wzmocnią nasze siły witalne. Dodatkiem będzie odpowiednio dobrana w smaku i działaniu gorąca herbata, która z jednej strony poprawi nasze samopoczucie, a z drugiej zregeneruje nasz organizm. Zwieńczeniem seansu będzie relaks dla zmęczonych stóp w cebrze na nogi, wypełnionym ciepłą wodą po prostu żyć.

Aby zapewnić skórze pielęgnacje na najwyższym poziomie zachęca-my do rozszerzenia rytuału o zabieg pielęgnacyjny na ciało z maską odżywczą i masażem relaksacyjnym.

Cena 30zł /os

 
 
MENU