Home  /  LASER IPL E-LIGHT

LASER IPL E-LIGHT
laser ipl

Epilacja-trwałe usuwanie owlosienia

Która z kobiet nie marzyła o tym, aby raz na zawsze wyrzucić maszynkę do golenia i móc już zawsze cieszyć się idealną gładkością wydepilowanych nóg, pach czy okolic bikini? W Gabinecie Kosmetyki Profesjonalnej Epil w Bydgoszczy mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie, dzięki któremu już zawsze będziesz czuć się pewnie i komfortowo. To depilacja laserowa E-Light IPL+RF, która już po kilku zabiegach uwolni Cię od kłopotliwego golenia czy woskowania. Nowoczesna technologia kosmetologiczna oferuje nieskazitelnie gładką skórę, którą można osiągnąć w bezinwazyjny i całkowicie bezbolesny sposób. Zabieg dedykowany jest również panom, którzy walczą z niepożądanym owłosieniem.

Na czym polega depilacja laserowa?
Światło urządzenia E-Light IPL+RF w postaci łagodnej wiązki promieniowania przenika przez skórę i dociera do mieszka włosowego. Tutaj następuje absorpcja energii urządzenia przez barwnik włosa – melaninę. Dochodzi do trwałego uszkodzenia cebulki włosa. Promieniowanie lasera nie powoduje uszkodzenia skóry, ani nie wpływa na funkcje organizmu w żaden sposób.

Dlaczego zabieg trzeba powtarzać?
Pamiętajmy, że włosy nie rosną równocześnie. Na światło lasera reagują tylko włosy w fazie wzrostu (anagen). Włosy w fazie „uśpionej” (katagen, telogen) nie poddadzą się zabiegowi. Wspomniane fazy poprzedzające widoczny gołym okiem aktywny wzrost włosów trwają od 3 do 8 tygodni. Dlatego, aby uzyskać trwały efekt gładkiej skóry, zabiegi muszą być powtórzone minimum 4 do 6 razy (częstotliwość zależy od indywidualnych cech, w tym naturalnego koloru włosów, części ciała, wieku itp.). W zdecydowanej większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja niechcianego owłosienia. Pierwszy zabieg usuwa ok. 30% włosów, natomiast cała seria nawet 90%. Pozostały procent stanowią włosy znacznie słabsze, jaśniejsze, delikatne, niemal niewidoczne. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja kosmetologiczna. Specjalista na podstawie wywiadu i oględzin ocenia stan i typ skóry oraz rodzaj włosów. Wówczas może dopasować najbardziej odpowiednie parametry urządzenia E-Light IPL+RF. Każda osoba zakwalifikowana do zabiegu przechodzi próbę laserową. W Gabinecie Kosmetyki Profesjonalnej Epil w Bydgoszczy konsultacja oraz próba laserowa są bezpłatne.

Oto partie ciała, które mogą być poddane zabiegowi depilacji laserowej:
– cała twarz (w tym wąsik)
– pachy
– bikini (płytkie i głębokie)
– przedramiona i ramiona
– łydki i kolana
– uda
– klatka piersiowa
– kark
– brzuch
– plecy (połowa górna i dolna do pośladków)
– dłonie
– stopy
– pośladki
– barki

Jak wygląda zabieg?
Na początku kosmetolog przeprowadza wywiad, który pomoże wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Odpowiadaj rzetelnie i szczerze. Następnie specjalista dokona analizy stanu i wyglądu skóry oraz włosów, aby dopasować odpowiednie parametry urządzenia. Miejsce depilacji laserowej zostaje oczyszczone i osuszone. Na oczy trzeba założyć okulary ochronne, chroniące wzrok przed błyskami światła o dużym natężeniu. Kosmetolog aplikuje na skórę żel chłodzący. Głowicę lasera E-Light IPL+RF przesuwa się równomiernie po miejscach wskazanych do epilacji. Po zabiegu skóra jest oczyszczana z pozostałości żelu. Depilacja laserowa E-Light IPL+RF nie wymaga rekonwalescencji. Od razu można wrócić do normalnych aktywności.

Przeciwwskazaniami do epilacji E-Light IPL+RF są:
– ciąża i okres karmienia,
– opalenizna (również solarium – 5 tyg. oraz samoopalacze – 2 tyg.),
– krem z retinolem (przestać używać na 2 tyg. przed zabiegiem),
– leki światłouczulające, retinoidy (należy odczekać 2 tygodnie od ostatniej dawki leku),
– zioła (dziurawiec, nagietek – przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem),
– depilacja woskiem i pęsetą (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem),
– skłonność do bliznowacenia (koloidy),
– bielactwo, łuszczyca, liszaj płaski,
– stany przedrakowe i nowotwory złośliwe skóry,
– opryszczka aktywna,
– fotodermatozy (choroby zaostrzane światłem np. toczeń rumieniowaty układowy),
– peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem),
– epilepsja,
– cukrzyca,
– zaburzenia w krzepnięcia krwi oraz przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,
– soki z beta karotenem (5 dni przed zabiegiem).

Jak należy przygotować się do zabiegu depilacji laserowej E-Light IPL+RF?
– Przejdź wstępną konsultację z kosmetologiem.
– Na 2-3 dni przed zabiegiem wykonaj golenie miejsca poddawanego zabiegowi, aby odrost mierzył 2-3mm.
– Umyj skórę, ale nie używaj kremów, kosmetyków do makijażu ani dezodorantów.
– Przystąp do zabiegu dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizny.
– Nie wyrywaj włosów na minimum 4 tygodnie przed zabiegiem.
– Nie stosuj kremów depilujących na co najmniej tydzień przed zabiegiem.

Jak postępować po zabiegu depilacji laserowej?
– Zabiegi należy powtarzać co 4-6 tygodni, w zależności od części ciała i innych cech indywidualnych). Warto podkreślić, że znaczące wydłużenie lub skrócenie okresu między zabiegami może osłabić efekt końcowy.
– Nie wolno się opalać. Skórę należy bezwzględnie osłaniać przed słońcem minimum przez 2 tygodnie po zabiegu.

Nie wolno stosować:
1. leków uczulających na słońce;
2. dziurawca, nagietka;
3. kosmetyków i leków złuszczających- min do 2 tygodnie po zabiegu;

Przez kilka dni po zabiegu:
1. Nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.;
2. Nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu;
3. 2-3 razy dziennie stosować krem alantan lub bepanten;
4. Nie wyrywać włosów minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie).

Przez 5 dni po zabiegu warto unikać gorących kąpieli, zrezygnować z wizyt w saunie, jak również powstrzymać się od ćwiczeń fizycznych powodujących obfite pocenie się. Pierwszy miesiąc pomiędzy zabiegami to czas, w którym należy unikać ekspozycji epilowanego miejsca na słońce, a jeżeli jest to konieczne, należy zastosować krem z wysokim filtrem, co najmniej SPF 30. Dla złagodzenia podrażnień delikatnych miejsc, tj. pach, bikini, twarzy, warto stosować krem alantan plus.
Przypominamy, że każda skóra reaguje na depilację laserową w sposób indywidualny. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie okołomieszkowe. Rzadko dochodzi do miejscowych przebarwień lub odbarwień, które jednak ustępują po kilku dniach.

Mała partia (pachy, linia bikini, broda, wasik) 99zł
Średna partia ciała (bikini, brzuch, tors, ramiona, przedramiona, stopy dłonie) 199zł
Duża partia ciała (uda+ kolana, łydki+ stopy, plecy, brzuch+ tors) 249zł
Całe nogi ( uda +kolana+ łydki+ stopy) 299zł

ZAMYKANIE NACZYŃ od 99zł
Energia świetlna emitowana z urządzenia jest pochłaniana przez hemoglobinę, krew ulega koagulacji lub odparowuje, na skutek tego naczynie krwionośne zostaje zniszczone od wewnątrz.Po pewnym czasie ściany naczyń samoczynnie usuwane są z organizmu. Zamykanie naczyń powinno być rozłożone na kilka wizyt. Ilość zabiegów zależy od średnicy, koloru oraz głębokości ich położenia. Zabieg powtarza się średnio raz na 4 tygodnie.

FOTOODMŁADZANIE od 99zł
Przełomowe osiągnięcie w kosmetologi i medycynie estetycznej. Jest to zabieg polegający na odmłodzeniu skóry przy pomocy światła. Odpowiednio dobrana długość fali pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Fotoodmładzanie składa się z serii 4-6 zabiegów wykonywanych raz w miesiącu. Dzięki nim zmienia się jakość skóry, usuwane są wszystkie niepożądane zmiany w skórze, tj. czas, słońce, choroba.

usuwa zmarszczki
wpływa na poprawę elastyczności i sprężystości skóry
usuwa przebarwienia posłoneczne
poprawia owal twarzy

PRZEBARWIENIA od 99zł
Światło lasera E-light wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik, powodując ich zniszczenie. Przebarwienia to zaburzenia barwnikowe powstające na skutek nadmiernej produkcji melaniny w skórze lub jej nierównomiernego rozłożenia. Przyczyn powstawania przebarwień jest wiele, jednak głównie wskazuje się na zmiany hormonalne. Przebarwienia mogą pojawiać się ponownie, ponieważ zabieg nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie usuwa jego skutki. Dlatego niezwykle ważnym punktem terapii jest profilaktyka oparta na unikaniu ekspozycji na promieniowanie UV. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii 4-8 zabiegów w odstępach co 3-6 tygodni.

TRĄDZIK od 99zł
Światło E-light niszczy namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku. Ważne jest, aby zabiegi następowały we właściwym czasie – co 2 dni w 3 seriach, a każda składała się z 3-5 powtórzeń (zależnie od nasilenia trądziku). Pomiędzy seriami powinna być zachowana przerwa ok.20 dni, aby łój skórny wydostał się na zewnątrz, a skóra zregenerowała się. Na noc należy stosować krem z retinolem. Nakładanie kremu na noc należy rozpocząć 3 dni po zabiegu i zakończyć 3 dni przed następnym zabiegiem. Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały 3 razy szybsze efekty leczenia systemem IPL. Wyraźna poprawa zmian 60-80% po serii naświetleń przeprowadzonych w okresie 3-4 miesięcy.

MENU